Elkezdődött 1949-ben.
Babos Gyula 1949. június 26-án született Budapesten. Édesapja hegedűs volt és Babos is hegedülni, majd később zongorázni tanult, habár rövid ideig. 15 évesen viszont már a Futurama zenekarban gitározott, de igazán 1970-től kezdték el megismerni a Kex nevű együttesből, majd onnan kilépve két év múlva a Rákfogóban zenélt 1974-ig. Előtte 1966-ban a Magyar Rádió jazz versenyén első helyezést ért el. Egy évvel később már a dobos Kőszegi Imre zenekarában muzsikált összesen két évig, majd megalapította első formációját Saturnus néven 1979-ben. Közben, 1977 óta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Jazz Tanszakának tanára érettségi és tanári diploma nélkül.
1989-ben megjelent első lemeze Kinn és benn címmel a Hungaroton kiadásában. Egy évvel később a Petőfi Csarnokban lépett fel Victor Bailey, Terry Lynn Carrington, Jinda György és Szakcsi Lakatos Béla társaságában, majd EMeRTon-díjban részesült. Az elkövetkezendő időkben évente fellépett egy-egy híresebb előadóval, úgy mint Frank Zappával, James Moody-val, Tony Scott-tal. Később a Hungarotonnál megjelent a Sham című hanglemez, amelynek alkalmával a kor legjobb hazai jazz zenészei gyűltek össze, melynek címe a már régóta külföldön élő Jinda György zenei világára utal. 1994-ben a Sony Columbia kiadásában megjelent a gitáros második jazz albuma, a Blue Victory, amelynek közreműködői a Petőfi Csarnok-béli koncerten már játszottak együtt. A lemez 12 országban jelent meg, majd tovább vitte zenekarát immár Babos Quartet néven, amiben Szappanos György, Szakcsi Lakatos Béla és Borlai Gergő játszott, de közben a Take 4-ral is gitározott.
2005-ben pedig a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjét kapta meg, s új felállással mutatkozott, a Babos Project Special-lal, amivel egy évvel rá lemezt is készített, mégpedig a Variációt.
zoom.hu
dcccc
Siket Norbert
Nem pendülve,
Elgyengülve,
Néma csendben
Félhang rebben,
Torkunk szorul,
Orvul nyomul,
Dallam akad,
Csattan, szakad,
Húrok mereven,
Súlyos fegyelem,
Lelkünk rezzen,
Enyhünk cserben,
Szívünk karcos, kusza,
Kincsünk Babos Gyula...
N.
Elgyengülve,
Néma csendben
Félhang rebben,
Torkunk szorul,
Orvul nyomul,
Dallam akad,
Csattan, szakad,
Húrok mereven,
Súlyos fegyelem,
Lelkünk rezzen,
Enyhünk cserben,
Szívünk karcos, kusza,
Kincsünk Babos Gyula...
N.
2017
1935
Csak, hogy tanuljatok:
2012.01.13. 16:57
Bandemonda: Komjáti Áron Quartet
A három éve működő zenekar a mainstream vonalat, azaz a jazz hagyományokat követő fősodrát követi.
Az együttes tagjai már zeneakadémiai tanulmányaik megkezdése előtt is ismerték egymást. Csizmás András (jazz-bőgő) és Komjáti Áron (jazz-gitár) jó barátok, eddigi egyetemi éveik alatt sokat zenéltek együtt duóban, ekkor fogalmazódott meg bennük a kvartett létrehozásának ötlete. Miután Csízi Lászlót (jazz-dob) és Varga Gergelyt (jazz-szaxofon) felvették a jazz tanszakra 2009-ben, megalakult a formáció.
A zenekar névadója, Komjáti Áron a koncertjeik szervezője. Áron 6 évig klasszikus gitárt tanult, majd 2005-től tanult jazz-gitárt Czirják Csaba növendékeként, akinek - saját bevallása szerint - sok mindent köszönhet. 2007-ben vették fel a Zeneakadémiára, ahol Babos Gyula és Horányi Sándor tanították. Csízi László eredetileg klasszikus zongorát tanult, s csak pár éve kezdett el a dobolással komolyan foglalkozni. Tehetsége folytán ma már Magyarország legjobb zenekaraiban játszik (a Modern Art Orchestra állandó dobosa). Csizmás András az Etűd Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskolában tanult, majd 2006-ban nyert felvételt a jazz tanszakra. Varga Gergely a miskolci konzervatórium növendéke volt. Nagyon ígéretes jazz-szaxofonos: részt vesz a Zeneakadémia tehetséggondozó programjában is.
Az ismeretség és a hasonló zenefelfogás miatt könnyen dolgoznak együtt, baráti viszony alakult ki köztük. A próbák alatt együttes erővel dolgozzák ki a számokat, mindenki beleadja a saját ötletét. Főleg a mainstream vonalat képviselik, példaképeik Joe Henderson, McCoy Tyner, John Coltrane és Joshua Redman. Főként feldolgozásokat és modern számokat játszanak, de a koncertjeiken el szokott hangozni pár saját darab is, például Varga Gergely balladája.
Magyarországon több városban is felléptek már: Pécsett, Esztergomban és Kapolcson is, Budapesten pedig játszottak többek közt a Jedermann Kávézóban, a Tűzraktérben és a Vízraktérben. Bár rengeteget zenélnek más együttesekben is, a jó kapcsolat és barátság a zenekaron belül megmaradt.
https://fidelio.hu
Ínyencségek, de mennyit tudunk Kálmán Imréről?
Ismeritek László Imrét?
Ki annyi kérdést tesz fel, mi már emberi léptékben mérve is kimerítő?
Komplett számítógép az ember:
beszédkészsége messze emberfeletti,
s
ember legyen a talpán, aki
vitapartner.
13:46
Retorika
László Imre
Történelem
Karsai Róbert
Ősszel...
's akkor a falevelek felfelé
hulltak'
részlet a ragassz ki egy
verset nyilvános helyeken:
falakon, tereken.
S otthon tűnődj a plédeken,
terítőkön, színes párnahuzaton.
Hogy szereted az irodalmat, de
mely vonalon?
13:48
Blogtartalomért felelős:
Jordán Tünde
lehet e-maileket küldeni
Vasárnapi iskola:
Pécsi Mária
Litván Ádám
Nagy Andrea
és még sokan mások
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése